Zabawki edukacyjne dla dzieci

Można spotkać się z nieprawdziwą opinią, że zabawki edukacyjne będą dla dziecka nudne, bo nikt nie lubi się uczyć. Jest jednak zupełnie inaczej. Wszyscy rodzimy się z głodem wiedzy i chęcią poznawania świata. Odpowiednio dopasowane do wieku i możliwości dziecka zabawki sprawiają, że rozwój poznawczy jest stabilny, a w wielu przypadkach może znacząco przyspieszać. Wybór odpowiednich zabawek edukacyjnych może nie być dla każdego oczywisty, jednak każdy rodzic zazwyczaj potrafi określić, co przypadnie go gustu jego dziecku. Zapraszamy do zapoznania się do ofertą sklepu internetowego Dziupla z Białegostoku, która uwzględnia potrzeby i możliwości poznawcze dzieci w różnym wieku.

Zabawki do dzieci w wieku poniżej dwóch lat

Małym dzieciom trudno jest skoncentrować uwagę przez dłuższy czas: żeby zabawka w ogóle je zainteresowała, musi być w jakiś sposób ciekawa. Sprawdzają się więc tu: dźwięki, światełka, możliwość zamiany elementów miejscami, a nawet mnogość kolorów. Dzieci w tym wieku chętnie dopasowują kształty do otworów, z ochotą bawią się też kolorowymi klockami czy układankami ze zwierzątkami. Każda z tych zabawek edukacyjnych uczy je czegoś nowego.

Dzieci trzyletnie i starsze

Rodzice chętnie decydują się na zakup takich zabawek, gdyż wiedzą, że stymulują one lepszy rozwój ich pociechy. Trzylatki już coraz lepiej rozpoznają kształty, w ich świecie pojawiają się pierwsze literki oraz cyferki, a często również słowa z języków obcych. Stosując zabawki w formie klocków czy magnetycznych literek, możemy znacznie ułatwić naszym dzieciom ten proces poznawczy.

Dlaczego warto wybierać zabawki edukacyjne?

Dlatego, że uczą, cieszą i bawią. Dziecko czasem zupełnie nie zdaje sobie sprawy, że otaczają je zabawki edukacyjne, po prostu lubi się nimi bawić. Rodzice w takiej sytuacji mogą być dumni z tego, że pozytywnie wpływają na rozwój i poznawanie świata przez swoje dziecko, do tego sprawiając, że jego dzieciństwo jest ciekawsze i bogatsze w pozytywne bodźce.

na stronę
Sklep Dziupla.net.pl wykorzystuje pliki cookies. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj. ZAMKNIJ