Książki dla dzieci do samodzielnego i wspólnego czytania

Mimo że obecnie obserwujemy intensywne zastępowanie książek przez bajki nagrane i wyświetlane na komputerach czy smartfonach, w procesie wychowania małego człowieka nie warto rezygnować ze słowa pisanego i tradycyjnych ilustracji. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu i do zakupu książek dla dzieci. Gwarantujemy, że wspólne czytanie przyniesie dużo radości i satysfakcji – zarówno dzieciom, jak i rodzicom.

Dlaczego warto kupować dzieciom książki?

Książka nie stawia przed nami gotowego obrazu, w który jedynie się wpatrujemy, ona go opisuje i sprawia, że konieczne staje się uruchomienie wyobraźni i jej rozwijanie. Jednocześnie, kupując książki dzieciom, uczymy je czerpania przyjemności z samego czytania i skutecznie zachęcamy do kreatywnego myślenia, ta umiejętność na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Dobór odpowiedniej lektury

Nie każda książka, której nazwa wskazuje, że jest przeznaczona dla najmłodszych, będzie dla nich odpowiednia. To do rodziców należy zawsze obowiązek ostatecznego zweryfikowania danej pozycji. Dobra bajka powinna nieść ze sobą morał i naukę dla dziecka. Dzięki książce może się ono nauczyć np. jak ważne jest dzielenie się z innymi, a jak zła jest chciwość. Wiele osób twierdzi, że to na jakich bajkach się wychowujemy, ma znaczący wpływ na to, jakimi dorosłymi się stajemy.

Rozwój wyobraźni

Dziecko słuchając czytającego rodzica, przenosi się w świat przedstawiony w bajce, jest w stanie dostrzec wyjątkowe miejsca oczami wyobraźni i przeżyć przygodę wspólnie z bohaterami opowieści. Jednak wspólne czytanie może wyglądać jeszcze inaczej: łatwo można uczynić z książki zabawkę edukacyjną. Weźmy książeczkę pełną kolorowych obrazków, najlepiej z opowieścią, którą już dziecku czytaliśmy i zaproponujmy, aby tym razem to ono na podstawie obrazków opowiedziało własną historię. Dziecko dzięki temu poczuje się docenione, możemy mu pomagać czy zadawać pytania. W ten sposób rodzic może sam stworzyć, korzystając z pomocy naszych książek, wspaniałą i angażującą zabawę edukacyjną.

Sklep Dziupla.net.pl wykorzystuje pliki cookies. Można zablokować zapisywanie cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj. ZAMKNIJ